تبلیغات
روشــــــــنا(وبلاگ لژیون مسافر جواد اعتمادمقدم) - گزارش عملکرد لژیون در روز سه شنبه 2/6/95
روشــــــــنا(وبلاگ لژیون مسافر جواد اعتمادمقدم)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


اعتیاد به مواد مخدر یک نوع بیماریست که بر اثر عدم آگاهی و توسط خود شخص مصرف کننده به وجود می آید در طی آن در اثر مصرف مواد مخدر مکانیزم های حیاتی بدن از تعادل طبیعی خارج شده و فعالیت قسمت هایی از آن به صورت آشکار یا پنهان دچار اختلال می گردد. اعتیاد را باید در سه مقوله جسم ، روان ، جهان بینی بررسی کرد.
این وبلاگ در راستای اهداف کنگره 60 در طی ارائه الگوهایی است که طی طریق کرده و به رهایی رسیده اند و یا در راه رسیدن به آن مردانه تلاش می کنند.

مدیر وبلاگ :جواد اعتمادمقدم


زمانی که مجرای چاکراه ها بسته شود و یا از حالت تعادل خارج شوند،سرکوب کردن هر نوع احساسات و عواطف و شوک عصبی و هر نوع ناراحتی و لطمه روحی باعث میشود چاکراه ها، یعنی مراکز انرژی حیاتی از حالت تعادل خارج شوند.غم، غصه،عصبانیت، حسادت،خودخوری و رنجش، صدمه شدیدی به چاکراهه ها می زند و آنها بسته میشوند.برای برقراری تعادل مجدد باید فوراً هر نوع احساس ناخوشایند خود را شناسایی و هر نوع انرژی منفی را رها کنید تا چاکراه ها بتوانند دوباره متعادل شوند.


گزارش عملکرد لژیون در روز سه شنبه 2/6/95

استاد در جلسه در مورد چاکراه های هفت گانه مراکز انرژی که در ستون فقرات و کالبد قرار دارند صحبت کردند

ابتدا استاد فرمودند :

بدن ما شامل انرزی های مثبت و منفی است .سمت راست بدن حاوی انرژی مثبت و سمت چپ بدن حاوی انرژی منفی است .این انرزی ها بر مسیر چرخشی چاکراه ها نیز تاثیر می گذارند .

در ادامه استاد فرمودند :

زمانی که مجرای چاکراه ها بسته شود و یا از حالت تعادل خارج شوند،سرکوب کردن هر نوع احساسات و عواطف و شوک عصبی و هر نوع ناراحتی و لطمه روحی باعث میشود چاکراه ها، یعنی مراکز انرژی حیاتی از حالت تعادل خارج شوند.غم، غصه،عصبانیت، حسادت،خودخوری و رنجش، صدمه شدیدی به چاکراهه ها می زند و آنها بسته میشوند.برای برقراری تعادل مجدد باید فوراً هر نوع احساس ناخوشایند خود را شناسایی و هر نوع انرژی منفی را رها کنید تا چاکراه ها بتوانند دوباره متعادل شوند.

1) چاکراه تحتانی :  

 به چاکراه ریشه و اصلی  معروف است این چاکراه  رابطه محکم با عمل خوب انسانها دارد این چاکراه انرژی  حیات را تشکیل میدهد و فرد را سفت و محکم روی زمین قرار می دهد و باعث  کسب انرژی از کائنات می شود این چاکراه بر حس بویایی و قسمت های محکم بدن مثل دندان ها ، ناخن ها، استخوان ها نظارت دارد.

پرکاری چاکراه تحتانی یا ریشه باعث میشود که فرد سلطه جو .خود محور و مادی گرا  شود.

 کم کاری  این قسمت باعث احساس اضطراب  نا امنی و عصبی بودن فرد میشود.

 حال چه  کنیم که این چاکراه به خوبی عمل  کند  هر نوع دلخوری  بین شما و خانواده تان وجود دارد از خود دور کنید. شک وتردید نداشته باشید و مادی گرایی را از خود دور کنید تا شادی قابل وصفی پیدا کنید.

2)چاکراه خواجی یا معده :

این قسمت نشان دهنده خلاقیت و توازن احساسی فرد میباشد  اگر این چاکراه  سالم باشد  فردی خوشبین  و خوش معاشرت با دیگران میشوید اگر این چاکراه مشکلی  داشته باشد و پرکار باشد  فرد دچار احساسات زیادی میشود و خیلی سریع عاشق و شفیق  فردی دیگر  میشود.  کم کاری  این  قسمت باعث منزوی بودن وبی تفاوتی  فرد نسبت  به اطرافیان و جامعه خود میشود  و شخص نا امید می شود . حال  چه کنیم که چاکراه  به خوبی عمل کند  خوشبین و امیدوار  باشیم وبه دیگران خالصانه خدمت  کنید .

3)چاکراه خورشیدی:

 این چاکراه به عزت و نفس  ودرک و فهم  شخص مربوط  می شود  و ایجاد خلاقیت میکند  سالم بودن این قسمت  باعث می شود فرد اعتماد به نفس پیدا کند و پرکاری این قسمت باعث خشم و فرد حالت تهاجمی به خود میگیرد  زیاد با دوستانتان سر سازگاری  ندارید .

 کم کاری این قسمت  باعث منفی گرایی  می شود  حال چه  کنیم  که این چاکراه  به خوبی عمل کند. مشکلات  که با فرزند و همسر  خود پیدا  میکنید را زیاد  بزرگ  نکنید  به قول معروف نصیحت بکنید ولی گیر ندهید و گذشته های  بد را یاد آوری  نکنید  سعی کنید  ببخشید و بگذرید.

4) چاکراه قلب:

این چاکراه به فرد ارتباط برقرار کردن و محبوب شدن را می آموزد. وقتی که این قسمت سالم باشد باعث می شود فرد با محبت و دلسوز باشد. و راحت تر ارتباط برقرار میکند. پرکاری این قسمت باعث می شود در عشق احساس مالکیت کند و از طرف مقابل خود طلبکار باشد وکم کاری این قسمت باعث شود فرد  عذاب وجدان داشته باشد و وحشت زده عمل کند. حال چه کنیم این چاکراه به خوبی عمل کند. سعی کنیم احساسات سرکوب شده خود را بروز ندهیم . خود و دیگران را ببخشیم از دیگران سوء استفاده نکنیم ودیگران را با مادیات نسنجیم.

5)چاکراه گلو:

این چاکراه نقش مهمی در انتقال افکار وحقایق دارد وسالم بودن آن باعث میشود که فرد ترسی از گفتن حقیقت نداشته باشدوبه راحتی عذر خواهی کند.

پرکاری این چاکراه باعث میشود که فرد گوش شنوا نداشته باشد و زیر بار حرف دیگران نرود.چون مدام درحال حرف زدن با خود وقضاوت کردن دیگران میباشدو حال اگر بخواهیم این چاکراه عملکرد خوبی داشته باشد.باید دروغ نگوئیم وقبل از سخن گفتن به ندای قلبتان گوش دهید.و با اعتماد به نفس وشفاف حرف بزنید.

اگر از کسی خوشت می اید خیلی واضح  بیان کن و اگر کسی اشتباهی میکند رودربایستی را کنار گذاشته و حرفتان را رک بزنید.

 

6) چاکراه پیشانی یا چشم سوم:

این چاکراه بر درک، فهم وذهن شما نظارت دارد و ناظر بر بقیه چاکراه ها می باشد. سالم بودن این قسمت باعث خلاقیت قوی و گوش دادن به ندای درون وراه حل مشکلا تتان را به راحتی پیدا خواهید کرد.

پرکاری این چاکراه باعث میشود. شما واقع بین نباشید.انحصار طلب و متعصب باشید.

کم کاری این چاکراه باعث میشود به جای فکر کردن به موضوع به شکل مستقل هرکسی یا هر چیزی گفت همان را انجام دهید و بی ثبات بزدل باشد. 

برای توازن  این قسمت باید سعی کنید  تمرینهای مربوطه به تجسم  کردن را انجام دهید و ابراز عقیده کنید.

7)چاکراه فرق سر :

متوجه میشوید  تمام موجودات  در کاینات و هستی به نحوی به یکدیگر مرتبط هستند.

سالم بودن این چاکراه به فرد این امکان را میدهد که درک مرتبط بودن تمام موجودات در این دنیا و ارتباط داشتن آنها را به یکدیکر به خوبی متوجه شوید و این را بدانید که همه بهم نیازمندیم .

پر کاری این قسمت باعث میشود که فرد دچار افسردگی  شود و از لذت زندگی  محروم شود.  

کم کاری این چاکراه باعث میشود   فردی منزوی و گوشه گیر  و مردم گریز  است  حال چه کنیم که این چاکراه به خوبی  کار کند .در آگاهی و خرد خود پیشرفت کنیم  ومطالعه کرده و دانایی خود را بالا ببرید و به معنویات بپردازید.

نکته مهم :

حال که از گنجینه  بدن خودتان آگاه شده اید با توجه به چاکراه های  هفتگانه و روش متعادل کردن آنها             می توانید خود را از شر بیماریهای گوناگون ذهنی و جسمی خلاص کنید چون این چاکراه ها ارتباط زیادی با هاله تابان انسان ها دارد.

حال این سوال پیش می آید با توجه به این گنجینه کسب انرژی که خداوند متعال در بدن انسان ها قرار داده است می توان با به توازن رساندن آنها به جهان بینی محض برسیم و در صراط مستقیم قرار بگیریم.

و من اله التوفیق

نگارنده : مسافر سعید

رهجوی کمک راهنما : مسافر جواداعتمادمقدم

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 16 شهریور 1395
شنبه 20 شهریور 1395 11:27 ب.ظ
با سلام و درود بیکران اقا جواد ممنون از بابت مبحث چاکراها مبحث چاکراها مانند بقیه جلسات لژیون خیلی پربار بود
سه شنبه 16 شهریور 1395 03:54 ب.ظ
سلام و ادب و احترام امیداورم سال خوبی آغاز کرده باشید
دوست گلم وب جالبی داری ممنون میشم سری به ما هم بزنی و با هم تبادل لینک داشته باشیم مرررسی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
کدهای جاوا اسکریپت و ابزار وبمستر JavaCod.Ir کدهای جاوا اسکریپت JavaCod.Ir